Nuair a fhoinsiúsreang since le haghaidh spraeála teirmeach, bíonn tionchar díreach ag an ngrád íonachta a roghnaíonn tú ar fheidhmíocht sciath, neart bannaí, agus comhlíonadh tionscadail. Ach cuireann go leor ceannaitheoirí mearbhall ar lipéid íonachta-99.9% vs 99.99% vs 99.995% - agus ní dhéanann siad dearmad ar thábhacht anTeastas Tástála Muileann (MTC)a fhíoraíonn é.
Clúdaíonn an treoir seo:
- Conas a dhéantar comparáid idir gráid íonachta maidir le hiarratais spraeála stua agus spraeála lasair
- Cad ba cheart a áireamh i dteastas MTC (le tábla fíor-shampla)
- Cén fáth a bhfuil tábhacht le hanailís riandúile maidir le cáilíocht an bhrataithe
- Conas a fhíorú go gcomhlíonann do shreang since caighdeáin EN 1179 / ASTM B6

Cad é Sinc Wire Purity agus Cén Fáth a Bhfuil Tábhacht aige?
Tagraíonn íonacht sreang since don chéatadán de since eiliminteach sa sreang, agus an chuid eile comhdhéanta d'eisíontais rian cosúil le iarann (Fe), luaidhe (Pb), caidmiam (Cd), copar (Cu), agus stáin (Sn).
Ispraeála teirmeach, bíonn tionchar ag na neamhíonachtaí seo ar:
- Greamaitheacht sciathCruthaíonn - neamhíonachtaí spotaí laga ag an gcomhéadan bannaí
- porosity- táirgeann íonacht níos airde bratuithe níos dlúithe agus nach bhfuil chomh póiriúil
- Friotaíocht creimeadhCruthaíonn - cealla galbhánacha timpeall ar shuíomhanna eisíontais
- Comhsheasmhacht spraeála- athraíonn iompar braoiníní leáite le comhdhéanamh
Le haghaidhsreang since tionsclaíoch le haghaidh spraeála teirmeach, is é 99.995% íonachta (grád 4N5) an tagarmharc bunaithe do thimpeallachtaí éilitheach.
Tábla Comparáide Grád Íonachta
Tugann an tábla seo a leanas achoimre ar na trí ghrád íonachta is coitianta agus ar a bhfeidhmeanna tipiciúla:
| Paraiméadar | 99.9% (3N) | 99.99% (4N) | 99.995% (4N5) |
|---|---|---|---|
| Neamhíonachtaí iomlána | Níos lú ná nó cothrom le 0.1% | Níos lú ná nó cothrom le 0.01% | Níos lú ná nó cothrom le 0.005% |
| Fe (uas) | 0.01% | 0.003% | 0.001% |
| Pb (uas) | 0.005% | 0.002% | 0.001% |
| Cd (uas) | 0.005% | 0.002% | 0.001% |
| Neart banna tipiciúil | Níos mó ná nó cothrom le 15 MPa | Níos mó ná nó cothrom le 25 MPa | Níos mó ná nó cothrom le 35 MPa |
| Cumhdach porosity | 3–5% | 1–3% | < 1% |
| Feidhmchláir tipiciúla | Cuspóir ginearálta, neamh-chriticiúil | Cruach ailtireachta, struchtúir | Mara, amach ón gcósta, droichid, OEM |
| Caighdeán is infheidhme | BS 2657 | ASTM B6 | GA 1179 / ASTM B6 |
| Innéacs costais choibhneasta | 0.7x | 0.9x | 1.0x (bunlíne) |
Cad is Deimhniú MTC ann le haghaidh Sreang Sinc?
AnMTC (Teastas Tástála an Mhuilinn), ar a dtugtar freisin adeimhniú muileannnódeimhniú anailíse (COA), is doiciméad cáilíochta oifigiúil é arna eisiúint ag an monaróir sreang since. Soláthraíonn sé fianaise inrianaithe go gcomhlíonann baisc táirgeachta ar leith na ceanglais shonraithe maidir le comhdhéanamh ceimiceach agus maoine meicniúla.
I gcás feidhmeanna spraeála teirmeach, tá gá le MTC bailí de ghnáth le haghaidh:
- Comhlíonadh ISO 2063/EN 14616
- Sonraíochtaí tionscadail OEM
- Formheasanna cumann um rangú mara agus cosanta
- Iniúchtaí dearbhaithe cáilíochta agus inrianaitheacht
Cén Fhaisnéis ar Chóir do MTC Sreang Sinc a Chuimsiú?
Ba cheart go mbeadh na pointí sonraí seo a leanas i dteastas tástála muileann iomlán le haghaidh sreang since, agus iad curtha i láthair go soiléir maidir le hinrianaitheacht:
| Mír Teastais | Zn 99.995% Luach Samplach |
|---|---|
| Táirge | Sreang since le haghaidh spraeála teirmeach |
| Grád / Íonachta | 99.995% (EN 1179) |
| Trastomhas | 2.0 mm (±0.02 mm) |
| Cineál spól | DIN 340, 20 kg glan |
| Zn (nóiméad) | 99.995% |
| Fe (uas) | 0.001% (10 ppm) |
| Pb (uas) | 0.001% (10 ppm) |
| Cd (uas) | 0.001% (10 ppm) |
| Cu (uas) | 0.001% (10 ppm) |
| Sn (uas) | 0.001% (10 ppm) |
| Teas / Baisc Uimh. | ZN-2501-0032 |
| Caighdeán tástála | GA 1179:2020 / ISO 3815 |
| Dáta eisiúna | 2025-01-10 |
Cuireann an leibhéal mionsonraí seo ar chumas an úsáideora deiridh a fhíorú go gcloíonn an sreang le sonraíochtaí an tionscadail sula gcuirtear i bhfeidhm é. Soláthraíonn monaróirí creidiúnacha gach baisc do MTCanna arna iarraidh sin.
Conas Teastas Muileann Sreang Sinc a Léigh
Cuidíonn léamh MTC i gceart leat botúin chostasacha sonraíochta a sheachaint. Seo é a lorg:
- Seiceáil an dearbhú íonachta- fíoraigh Níos mó ná nó cothrom le 99.995% Zn nó do ghrád sonraithe
- Meaitseáil an uimhir teasa- caithfidh an uimhir bhaisc ar an teastas teacht leis na lipéid spóil
- Fíoraigh riandúile- ba cheart go mbeadh gach líne eisíontais faoi bhun an uasmhéid atá ceadaithe do do ghrád
- Deimhnigh an caighdeán- EN 1179 do thionscadail Eorpacha, ASTM B6 do thionscadail Mheiriceá Thuaidh
- Seiceáil an dátaBa cheart go mbeadh - teastais reatha laistigh de 12 mhí ó tháirgeadh

Cén Fáth a Bhfuil Leibhéil Rianghéille Tábhachtach do Cháilíocht an Chomhaontaithe
Fiú ag codanna-in-milliún leibhéal ppm, is féidir le neamhíonachtaí áirithe feidhmíocht brataithe spraeála teirmeach a dhíghrádú:
- Iarann (Fe)Cruthaíonn - pasanna idirmhiotalacha sobhriste agus laghdaítear insínteacht an bhrataithe
- Luaidhe (Pb)Cruthaíonn - cuimsiú pointe íseal-leá-a lagaíonn an sciath ag teochtaí ardaithe
- Caidmiam (CD)Ardaíonn - imní comhshaoil agus tocsaineachta i bothanna spraeála teoranta
- Copar (Cu)Athraíonn - acmhainneacht galbhánach agus féadann sé éifeachtúlacht cosanta cathodach a laghdú
- stán (Sn)Bíonn tionchar ag - ar theannas dromchla braoiníní leáite agus d'fhéadfadh sé foirmiú splat neamhrialta a chruthú
Sin é an fáth a shonrúanailís riandúile sreinge since ar an MTCnach foirmiúlacht í. Bíonn tionchar díreach aige ar cháilíocht sciath agus ar shaolré an tionscadail.
Costas vs Trádáil Feidhmíochta-amach de réir Grád Purity
Nuair a roghnaítear an grád ceart íonachta déantar na ceanglais feidhmíochta a chothromú leis an mbuiséad:
- 99.9% (3N)- oiriúnach d'fheidhmchláir neamhchriticiúla laistigh, cosaint shealadach creimthe, nó áit a bhfuil neart bannaí faoi bhun 15 MPa inghlactha. Ní mholtar é le haghaidh oibre a chomhlíonann ISO 2063.
- 99.99% (4N)- leordhóthanach don chuid is mó de thionscadail ailtireachta agus struchtúracha cruach. Cothromaíocht mhaith costais agus feidhmíochta.
- 99.995% (4N5)- an grád is fearr le haghaidh feidhmchláir amach ón gcósta, mara, droichead agus OEM. Ag teastáil do thionscadail lena sonraítear EN 1179 nó ASTM B6 a bhfuil teorainneacha dochta eisíontais acu.
Is é an phréimh praghais do 99.995% os cionn 99.99% go hiondúil 10–15%, agus is féidir feabhas a chur ar shaolré an bhrataithe 30–50% i dtimpeallachtaí creimneach. Fágann sé seo go bhfuil an grád níos airde níos éifeachtaí ó thaobh costais de thar shaolré iomlán an tionscadail.
Conas a Soláthraímid MTC le Gach Baisc
Gach loingsiú dársreang since le haghaidh spraeála teirmeachÁirítear Teastas Tástála Muileann cuimsitheach a thaispeánann:
- Zn íonachta fíoraithe ag anailís ICP-OES
- Tuairisc iomlán riandúile: Fe, Pb, Cd, Cu, Sn
- Deimhniú caoinfhulaingt trastomhas
- Inrianaitheacht uimhreacha teasa in aghaidh an spól
- EN 1179 nó ráiteas comhlíonta ASTM B6
Coinnímid taifid bhaisc-leibhéil ar feadh 10 mbliana, rud a chumasaíonn inrianaitheacht iomlán tionscadail do riachtanais bharánta agus iniúchta.
Ceisteanna Coitianta Maidir le Sinc Wire Purity & MTC
C: Cén sreang since íonachta is fearr le haghaidh spraeála teirmeach?
A: Is é 99.995% (4N5) an caighdeán molta don chuid is mó d’fheidhmchláir spraeála teirmeacha, go háirithe iad siúd a éilíonn comhlíonadh ISO 2063, neart banna ard agus cosaint creimeadh fadtéarmach i dtimpeallachtaí mara nó tionsclaíocha.
C: An féidir liom sreang since 99.9% a úsáid le haghaidh spraeála stua?
A: Is féidir leat, ach ní mholtar é le haghaidh -fheidhmchláir chriticiúla. Laghdaíonn an t-ábhar neamhíonachta níos airde neart bannaí sciath agus méadaíonn sé porosity, rud a d'fhéadfadh teip sciath roimh am a bheith mar thoradh air.
C: An bhfuil MTC mar an gcéanna le COA do shreang since?
A: Tá. Is minic a úsáidtear MTC, Teastas Tástála Muileann, agus COA, Deimhniú Anailíse, go hidirmhalartaithe i bhfoinsiú sreang since. Tagraíonn an dá cheann do dhoiciméad a dheimhníonn comhdhéanamh ceimiceach agus íonacht bhaisc táirgthe.
C: Cé chomh fada is atá sreang since MTC bailí?
A: Eisítear deimhnithe tástála muilne in aghaidh an bhaisc táirgthe agus ní théann siad in éag leo féin, ach is minic go n-éilíonn sonraíochtaí tionscadail go mbíonn MTCanna dar dáta laistigh de 12 mhí ó dháta iarratais an bhrataithe.
C: An soláthraíonn tú MTC le haghaidh orduithe samplacha beaga?
A: Tá. Cuirimid doiciméadú MTC ar fáil do gach ordú, lena n-áirítear samplaí agus cainníochtaí trialacha. Níl aon íosmhéid ordaithe ag teastáil le haghaidh eisiúint deimhnithe.
An dteastaíonn Sreang Sinc le Cáipéisíocht Iomlán MTC?
Soláthraímid sreang since 99.995% le haghaidh spraeála teirmeach, arna thástáil in aghaidh an EN 1179 / ASTM B6, le Deimhnithe Tástála Muileann cuimsitheach san áireamh. Trastomhais atá ar fáil: 1.6 mm, 2.0 mm agus 3.17 mm, ar spóil DIN 340 nó ar phacáistiú saincheaptha.
Déan teagmháil lenár bhfoireann díolacháin theicniúille haghaidh athbhreithniú sonraíochta agus luachan, lena n-áirítear formáid samplach MTC le haghaidh do thionscadal a cheadú.
Iarr Athfhriotail le Sampla MTC


